Toplum Yararına Program(TYP)LİLER


Açıklama:
Kategori: Köşe Yazıları
Eklenme Tarihi: 16/Haziran/2020
Geçerli Tarih: 28/Eylül/2021, 05:23
Site: TÜRKİYE GÜVENLİK GÖREVLİLERİ PLATFORMU
URL: http://guvenligiz.net/info/yazar.asp?yaziID=55


TOPLUM YARARINA PROGRAM (TYP) LİLER İşsizliğin yoğun olduğu dönemlerde veya yerlerde doğrudan veya yüklenici eli ile toplum yararına bir iş ya da hizmetin gerçekleştirilmesi yoluyla özellikle istihdamında zorluk çekilen işsizlerin çalışma alışkanlık ve disiplininden uzaklaşmalarını engelleyerek işgücü piyasasına uyumlarını gerçekleştirmek ve bunlara geçici gelir desteği sağlamak amacıyla İŞKUR tarafından MEB bağlı okullara çocuklarımizı daha güvenli bir şekilde eğitimlerini sürdürmek için görevlendirilen meslektaşlarımız. Ne mi istiyorlar? görevlerinde süreklilik istiyorlar.

Her yıl yeniden başvurup kura ile tekrar dan görev ve iş sahibi olmak yerine belli standartlar çerçevesinde alınıp nitelikleri uygun olduğu halde iş sahibi olmak değil devamlı halde çalışmak istiyorlar. Onlar bizim meslektasimiz bir umutla özel Güvenlik belgesini almış 1700000 özel Güvenlik belgesi almış özel Güvenlik görevlilerinden sadece 30000 meslektasimiz. Görev alanlarında her türlü zorluğa göğüs gereken yinede yılmayan meslektasimiz, Her türlü tehlikeye karşı çocuklar ımizi korumak için ilk önde onlar var hırsıza da, madde bağımlısına da, organ mafyasinada, çocuk tacizcisinede, torbacisinada gerektiğinde kendilerini siper ediyorlar.

Onlar yılmadan usanmadan seslerini heryerde duyurmaya çalıştılar sürekli özel Güvenlik görevlisi olarak gorevlerimize devam etmek istiyoruz diye.

Kimlere mi ulaşmadilar?derneklere, sendikalar, siyasilere, radyoculara, haber kanallarına, her canlı yayına katıldılar topluca süreklilik istiyoruz diyerek videolar yaptılar ama genede nafile seslerini duydular belki de bakanlar bile duydu onlari, duydular gene de bir çözüm bulunamadı. Onlar bizlerden biri aynı zorluklara karşılar bizlerde onlara sessiz kalmamalıyiz. Hep bir ağızdan destek olmalıyız.

Dileğim onların çok severek yaptıkları Toplum yararına programın (TYP) nin süreklilik hale gelmeleri ve mesleklerine devam etmeleridir.

Mehmet KARACA
TÜRKİYE ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİLERİ PLATFORMU